среда, 24 февраля 2021 г.

"Я буду вічно жити!"

    


   25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури.  Її називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції. З нагоди ювілею  в бібліотеці організовано книжкову виставку "Я буду вічно жити!" для широкого кола користувачів, де представлено біографічні матеріали, літературознавчі та різні видання творів поетеси. 








понедельник, 22 февраля 2021 г.

Перші кроки до національної державності

    

Українська революція 1917-1921 років стала визначним етапом в історії українського державотворення. У ході революції вперше в новітній історії український народ утвердив себе як політичну націю і створив незалежну українську державу. З метою популяризації інформації та збереження національної памяті про події Української революції, її учасників в бібліотеці діє книжкова виставка "Перші кроки до національної державності" для ширкого кола користувачів.




суббота, 20 февраля 2021 г.

Буква до букви - виникло слово

         Буква до букви - і виникло слово.

         Слово до слова - звучить рідна мова.

Багата і барвиста мова українського народу. Рідне слово - це невмируще джерело, з якого ми пізнаємо світ, свою родину, свій народ. Захід, який проведено для дітей  у Світлівській бібліотеці - мовограй "Буква до букви - виникло слово" був присвячений Міжнародному дню рідної мови. Дітям було запропоновано завдання різного плану: "Розминка" (дати тлумачення понять одним словом),  гра "Додай букву" ( додаючи лише одну букву на початку або наприкінці слова, утворити нове слово з новим значенням), "Загадки-жарти", "Допиши віршик", конкурс "Мовознавці", "Продовжи прислів'я", "Веселий язичок, "Багато - мало". На завершення учасники заходу  познайомилися з висловами відомих українців про рідну мову.

  




вторник, 16 февраля 2021 г.

Міжнародний день рідної мови

 


  21 лютого  відзначається  Міжнародний  день рідної мови. Мова - це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного  етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. В бібліотеці до знаменної дати організовано книжкову виставку "О слово рідне! України слава!", матеріали якої допоможуть краще оволодіти рідною мовою, познайомлять з творами класиків української літератури і сучасними  українськими книжками високого рейтингу.



понедельник, 15 февраля 2021 г.

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

     День пам'яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні". Саме в ці дні 2014 року протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло апогею. 20 лютого загинуло найбільше активістів Євромайдану, загалом революційні події забрали життя понад 100 активістів, яких назвали Небесною Сотнею.104-м загиблим присвоєно звання Героя України. Серед них і наш земляк, уродженець с. Шевченко Наумов Володимир. У бібліотеці для широкого кола користувачів  організовано книжкову виставку "Я із Небесної Сотні", на якій представлено матеріали про події на Майдані, про героїв, що віддали своє життя  заради нової України.





среда, 10 февраля 2021 г.

Відлуння чужої війни

    15 лютого щорічно в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до річниці виводу радянських військ з Афганістану у 1989 році. Війна в Афганістані тривала майже 10 років, в ній брали участь більше ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад 3000 з них загинули, 72 зникли безвісті. За кожним воїном-афганцем - свій життєвий подвиг, своя доля. Зараз в Україні понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8 тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. В цей день ми віддаємо шану мужності і героїзму учасників війни в Афганістані  і в інших військових конфліктах на території інших держав. В бібліотеці організовано тематичну поличку "Відлуння чужої війни", де представлено документальні матеріали, спогади учасників війни, художні твори. 



вторник, 9 февраля 2021 г.

Коли зима з весною зустрічається

    Щорічно 15 лютого українці святкують свято Стрітення - одне з 12 найбільших християнських свят у календарі. Знайомству з народними  традиціями і звичаями українців, повязаними зі Стрітенням, було присвячено засідання дитячого народознавчого клубу "Барвінок", що пройшло у Світлівській бібліотеці Під час народознавчої години"Коли зима з весною зустрічається" діти дізналися , що в християнській традиції Стрітення - це зустріч немовляти Ісуса з праведником Сименоном і пророчицею Анною, які впізнали Месію у звичайній дитині. А народне свято Стрітення має дохристиянське коріння і знаменує час, коли зима вперше зустрічається з весною. Його ще називають Зимобор, Стрічення, Громниці. Вважалося, що зима з весною сперечаються, хто залишиться господарем в наших краях. Переможця визначали за погодою під вечір: якщо стане холодніше, то зима залишається, а якщо потеплішало - весна взяла верх і її прихід буде раннім. Також діти дізналися про народні  прикмети на Стрітення, пов'язані з водою, традицію пекти обрядове печиво - жайворонків, яких роздавали дітям закликати весну, прикметами на майбутній урожай і ін. На завершення заходу учасники взяли участь у вікторині, присвяченій народним святам зимового циклу.