четверг, 19 ноября 2020 г.

День Гідності і Свободи

 День Гідності і Свободи - одне зі знакових офіційних свят у новітній історії України на початку ХХІ століття. Відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій - Помаранчевої 2004 року і Революції гідності 2013року. Пам'ятну дату запровадили з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного та майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події, які мали місце в Україні на початку ХХІ століття.Українці вшановують патріотизм і мужність своїх співвітчизників, які восени 2004 і в листападі 2013-лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів української держави та її європейського вибору.

  В Світлівській бібліотеці для  широкого кола користувачів діє книжкова виставка "День Гідності і Свободи".





воскресенье, 8 ноября 2020 г.

Барвінкове розмаїття - мови рідної суцвіття

 Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї, число мовців - понад 45 мільйонів, більшість з яких живе в Україні. Упродовж століть наша мова, як і її носій - український народ, зазнавала утисків і заборон з боку різних держав, під чиєю владою опинялася Україна.  Нині українська мова має статус державної, але зазіхання на неї не припиняються. Тому українську мову треба захищати і розвивати. До Дня української писемності і мови в бібліотеці  для дітей проведено мовограй "Барвінкове розмаїття - мови рідної суцвіття", під час якого учасники заходу взяли участь у конкурсах "Чарівна скриня", "Секретна абетка", "Мовні цікавинки", "Ерудит", "Редактор", "Вгадай фразеологізм", "Словникар". Діти впевнилися, що українська мова дуже багата, милозвучна, є справжнім скарбом народу, тим, що нас усіх єднає



четверг, 5 ноября 2020 г.

День української писемності та мови

   


 День української писемності та мови - свято, яке щорічно відзначається 9 листопада. За православним календарем це день вшанування пам'яті преподобного Нестора-літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Він був письменником, основоположником давньоруської  історіографії, першим істориком Київської русі, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають , що саме з нього починається писемна українська мова, так як він є автором пам'ятки історії та літератури "Повість минулих літ". 

  В цей день в Україні проводяться різноманітні заходи з метою згуртувати українців навколо рідного слова. В Світлівській бібліотеці діє книжкова виставка "Моя велична українська мова" для широкого кола користувачів.


  


вторник, 27 октября 2020 г.

День визволення України

   Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько-фашистських загарбників. Це свято встановлено згідно з Указом Предидента від 20 жовтня 2009 року № 836 "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій святовій війні". В цей день традиційно вшановують пам'ять воїнів, які загинули в боях за визволення України та населення, яке постраждало від дій окупантів. 

  В Світлівській бібліотеці діє книжкова виставка "Війні немає забуття" для всіх категорій користувачів.





воскресенье, 11 октября 2020 г.

Покрова - свята покровителька козаків

   У Світлівській бібліотеці для читачів дітей проведено народознавчу годину "Покрова - свята покровителька козаків", під час якої діти познайомилися з легендою, пов'язаною з виникненням свята Покрови, особливе шанування Покрови українськими козаками і чому саме в цей день відзначається День українського козацтва з 1999 року і День захисника України з 2014 року. Також учасники заходу взяли участь у вікторині "Ми - нащадки козаків".




четверг, 8 октября 2020 г.

До Дня захисника України

   Щорічно 14 жовтня відзначається День захисника України. Це день вшанування мужності і героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу. Свято проходить під гаслом "Сила нескорених". Також в цей день традиційно відзначають річницю створення (у 1942 році) Української повстанської армії.

  



 В Світлівській бібліотеці організовано календарну викладку літератури "Захисник України - гордість народу" для широкого кола користувачів.


среда, 7 октября 2020 г.

Золоті ключі Покрови

   Покрова Пресвятої Богородиці - одне з найбільших християнських свят. Щороку відзначається 14 жовтня. В Україні особливо значущим свято Покрови було для козаків, які будували багато храмів Богородиці і особливо шанували ікони Покрови. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Матір Божу вважали своєю заступницею та покровителькою. Саме тому День українського козацтва співпадає з Покровою.

   У Світлівській сільській  бібліотеці до свята організовано книжкову виставку "Золоті ключі Покрови" для широкого кола користувачів, матеріали якої розповідають про релігійний зміст свята, традиції українського народу, українське козацтво.




вторник, 6 октября 2020 г.

Знайомство з бібліотекою

 6 жовтня до Світлівської сільської бібліотеки завітали учні 1 класу опорного закладу "Світлівська ЗОШ І-ІІІ ст." Діти познайомилися з бібліотекою, її правилами, з фондом дитячої літератури, дізналися про правила поводження з книгою, відповідали на питання вікторини, що складалася з розділів "Впізнай казкового героя", "З якої казки?", "СМС від казкового героя", "Загадковий".



суббота, 26 сентября 2020 г.

До Всеукраїнського дня бібліотек

 30 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека - це джерело мудрості, пригод, зустріч зі старими друзями-героями улюблених книг і знахідка нових. Це оазис інтелектуального і духовного розвитку, місце спокою, умиротворення, місце, де тебе завжди спокійно вислухають і завжди допоможуть. Це можливість подумки перенестися в інші точки землі, разом з героями творів опинитися в незвичайних життєвих ситуаціях, пригодах.  Це справжня віддушина в нашому нелегкому житті. 

  В бібліотеці до Всеукраїнського дня бібліотек  для широкого кола користувачів організовано книжкову виставку "Книжка будує мости і відкриває світи".



Майстер-клас

 Під час пандемії Covid-19 дуже актуальна проблема захисту від вірусу. Аптечні захисні маски можна використовувати лише раз і недовго, потім вони потребують утилізації, що засмічує довкілля. Маски із тканини після прання і обробки дезинфікуючим засобом можна використовувати багато разів, а виготовити її зовсім нескладно. В цьому переконалися читачі бібліотеки різного віку, взявши участь у майстер-класі .









пятница, 18 сентября 2020 г.

Протидія жорстокому поводженню з дітьми

   18 вересня в Світлівській сільській бібліотеці у межах Тижня протидії булінгу для дорослих користувачів проведено інформаційну годину "Протидія жорстокому поводженню з дітьми". Учасники заходу познайомилися з поняттям "булінг",  дізналися про види булінгу і до чого він призводить, алгоритм дій в разі, коли дитина стала жертвою булінгу чи виступає в ролі агресора чи спостерігача, які ознаки в поведінці дитини можуть вказувати, що вона стала жертвою насильства, а також про відповідальність самих дітей і їх батьків за дії, які підпадають під визначення булінг, познайомилися з матеріалами тематичної викладки "Зупинимо булінг разом".  


четверг, 17 сентября 2020 г.

До Дня партизанської слави

   22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави з метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у 1941-1945 роках  згідно Указу Президента України від 30 жовтня 2001 року № 1020\2001. 

У Світлівській бібліотеці для широкого кола користувачів діє книжкова виставка "Партизанський рух в Україні", де представлено матеріали документального характеру, спогади учасників партизанських загонів, художні твори, ілюстративні матеріали.



среда, 16 сентября 2020 г.

Стоп булінг

 В Україні стартує Тиждень протидії булінгу "Не дай зламати життя дитини". В Світлівській бібліотеці для читачів всіх категорій оформлено тематичну викладку літератури "Зупинимо булінг разом", познайомившись з матеріалами якої можна дізнатися про види булінгу: психологічний, економічний, фізичний, сексуальний , кібербулінг; хто несе відповідальність за булінг, як йому протидіяти і до кого можна звернутися за допомогою. Наведені дані статистики свідчать, що проблема булінгу в дитячому середовищі дуже актуальна і потребує зусиль всієї спільноти для її подолання.



суббота, 30 мая 2020 г.

Літо з книгою



Міжнародний день захисту дітей відзначається 01 червня 2020 року ...
    Надходить літо - час довгих шкільних канікул, коли діти відкривають світ і себе у цьому світі. Щорічно 1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, в бібліотеці розпочинається акція "Літні читання", яка сприяє популяризації читання і нових книжок, проведенню різноманітних цікавих заходів, літературних конкурсів, вікторин, інтернет-спілкуванню. Влітку весь свій вільний час діти можуть присвятити читанню та улюбленим захопленням.
   Після закінчення карантину на юних читачів чекає комфортне бібліотечне середовище, книжкові виставки, новинки літератури, цікаві та пізнавальні заходи.
  Запрошуємо юних любителів книги, їх батьків, бабусь і дідусів провести це літо з книгою!

среда, 20 мая 2020 г.

День слов'янської писемності і культури

   Щорічно 24 травня всі слов'янські країни вшановують пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія - творців слов'янської писемності.В Україні свято встановлено згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року.
 Виникнення письма має надзвичайно велике значення в історії будь-якого народу, це одне з найістотніших знарядь культури. За різними історичними джерелами видатні візантійські просвітителі Кирило і Мефодій дали поштовх для розвитку східнослов'янської писемності, перекладаючи церковнослов'янською мовою богослужебні книги та Євангеліє, відкриваючи при церквах школи, вони також заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн людей. Здобутки братів стали тим культурним підгрунтям, з якого поширилося християнство. Дізнатися більше про історію виникнення слов'янського письма, про просвітницьку діяльність Кирила та Мефодія можна, познайомившись з матеріалами книжкової виставки "Славетні люди слов'янські - Кирило і Мефодій", що діє в Світлівській бібліотеці.

вторник, 19 мая 2020 г.

День вишиванки




День Вишиванки екскурсії та флешмоб як відпочити у Рівному    День вишиванки відзначається в Україні в третій четвер кожного року, в цьому році це 21 травня. Останнім часом вишиванка стала символом патріотизму і любові до своєї землі, бажання зберегти традиції свого народу. Вишиванку українці люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення, а ще традиційне українське вбрання виглядає дуже святково і дарує всім гарний настрій.
 У Світлівській бібліотеці організовано календарну викладку літератури до Дня вишиванки.

четверг, 14 мая 2020 г.

Україна і Європа : поруч протягом століть

16 травня в Україні відзначається День Європи, Світлівська сільська бібліотека приєднується до святкування і запрошує користувачів переглянути слайд-презентацію "Україна і Європа: поруч протягом століть".

День Європи

 
День Європи у Черкасах!

З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339\2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи припадає на 16 травня. Для українців це свято - привід засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об'єднаної Європи, дізнатися про життя у Європі, про історію і культуру інших держав, нагадати, що вступ до Європейського Союзу - це дуже важливий крок для нашої держави.
  В Світлівській бібліотеці організовано тематичну викладку літератури "Україна - це Європа", де представлено матеріали про країни ЄС, святкування Дня Європи в нашій країні.
Пропонуємо нашим користувачам здійснити цікаву віртуальну подорож країнами Європи.

https://www.youtube.com/watch?v=JA6Bj7Gr3ko

четверг, 7 мая 2020 г.

Довіку матінку шануйте, свій найсвятіший оберіг


                                                                   За все, що маю, дякую тобі,
                                                                   За все, що маю і що буду мати...


День матері святкується у світі 10 травня, в Україні традиційно у другу неділю травня. У цей день заведено вітати своїх неньок і дякувати їм за подароване життя й теплу підтримку. День матері уперше почали відзначати після Першої світової у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині та Чехословаччині. В Україні відзначають офіційно з 2000 року. В бібліотеці організовано тематичну викладку літератури "Довіку матінку шануйте, свій найсвятіший оберіг", де представлено літературу з педагогіки, психології, художні твори про жінку-матір.

вторник, 5 мая 2020 г.

Переможний салют України



8 травня День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв ...



8-9 травня Україна традиційно відзначає День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В цьому році виповнюється 75 років від завершення війни.У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українського народу у перемозі об'єднаних націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам'ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, злочинів проти людяності, скоєних у ті роки. З цією метою у Світлівській бібліотеці організовано книжкову виставку-пам'ять "Переможний салют України".

пятница, 13 марта 2020 г.

День українського добровольця

     Результат пошуку зображень за запитом картинка день добровольця

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу суспільства, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань згідно рішення Верховної ради України від 17 січня 2017 року. Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити - саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну. В ті дні тисячі звичайних українських громадяни зі зброєю в руках перші протистояли озброєній російській армії.
   В бібліотеці організовано календарний перегляд літератури "День українського добровольця" для широкого кола користувачів.


четверг, 12 марта 2020 г.

Тарасові слова - то правда одна

12 березня Світлівська бібліотека разом зі Світлівським Будинком народних традицій провели захід поетичний акорд "Тарасові слова - то правда одна" для дітей і юнацтва на честь 206 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. Учасники заходу прочитали вголос поезії Кобзаря.

пятница, 6 марта 2020 г.

Т.Шевченко - України син

У межах Шевченківського тижня з читачами дітьми середнього віку проведено літературну мороку "Т.Шевченко - України син". Діти отримали картки з завданнями, що стосуються життя і творчості поета і потрібно було їх  заповнити: "Сім'я Тараса" , де потрібно було пригадати імена батьків поета, його братів і сестер, "Малий Тарасик " - розшифрувати якості характеру - розумний, талановитий, допитливий і ін., "Повчання від Кобзаря" - вставити пропущені літери і прочитати вірш Шевченка, "Хвилинка-павутинка" - скориставшись стрілками, розшифрувати рядки з вірша, "Творчість поета" - роз'єднати слова, надруковані в один рядок без пробілів і прочитати уривки з віршів, "Шана Шевченку" - з'єднати початок і кінець народних прислів'їв про Шевченка. Захід пройшов дуже цікаво, дітям сподобалося.
 7 березня для дітей середнього віку проведено захід літературний портрет "Є у Шевченка дата народження, дати смерті в поета немає", під час якого діти послухали розповідь про Т.Шевченка як людину, познайомилися з періодами творчості поета, відповідали на питання вікторини за творами Шевченка.

четверг, 5 марта 2020 г.

Шевченківські березини



 В Світлівській сільській бібліотеці триває тиждень Шевченківські березини. В межах тижня для читачів юнацького віку запропоновано огляд книжкової виставки "З ім'ям і словом Кобзаря", відповісти на питання міні-вікторини "Дзвенять Кобзареві струни" і прочитати вголос окремі вірші поета.

среда, 4 марта 2020 г.

З ім'ям і словом Кобзаря



Результат пошуку зображень за запитом "портрет Шевченка"
                                                                      Кобзарю!
                                                                      Знов до тебе я приходжу.
                                                                      Бо ти для мене совість і закон
                                                                                                            Ліна Костенко


9 березня відзначається день народження Т.Г.Шевченка - поета, письменника, художника, етнографа. Літературна спадщина , центральну роль в якій відіграє поезія, вважається основою сучасної української літератури. Поезію Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу, 1384 пам'ятників Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю, більшість із них розташовано в Україні, майже півтори сотні - на території 35 країн. В Україні 164 населених пункти названі на честь поета.
В Світлівській бібліотеці до річниці з дня народження Т.Шевченка для широкого кола користувачів організовано книжкову виставку "З ім'ям і словом Кобзаря", познайомившись з матеріалами якої , можна розширити свої знання про життєвий і творчий шлях поета, увіковічнення його пам'яті нащадками.






 Читачі-діти середнього віку з метою познайомитися з біографією великого Кобзаря і його творчим шляхом переглянули слайд-презентацію "Т.Г.Шевченко - великий син українського народу".